Любі друзі!
Одним з порівняно недорогих видів підводного спорту є акватлон (підводна боротьба). Інші види підводного спорту вимагають значних матеріальних затрат та засобів.
Підводне орієнтування — технічно вимагає приборні вузли з компасом і лагом — приладом для визначення пройденого шляху. Значну роль відіграє і спортивна підготовка з плавання в ластах. Час грає вирішальну роль, так як потрібно в порівняно короткий час встигнути знайти орієнтир або виконати усю вправу. У швидкісному плаванні також йде жорстка боротьба спортсменів з часом проходження різних дистанцій плавання в ластах.
У підводному фотографуванні основну роль грає технічне забезпечення (фотокамера з хорошими технічними характеристиками, водонепроникний бокс якісної конструкції).
Підводне полювання і спортивна підводна стрільба вимагає наявності відмінної рушниці з прицільною гарантованою дальністю стрільби. Особливе значення мають індивідуальні можливості підводного мисливця затримувати дихання і чим довше за часом він може це зробити, тим комфортніше почуває себе підводний мисливець.
У спортсменів-фрідайверів, вимоги по затримці дихання ще більш критичні.
Тому, на мій погляд, акватлон доступніший для багатьох осіб. Звичайно, і в цьому виді є багато своїх нюансів, через які потрібно пройти, щоб стати кваліфікованим підводним борцем. Все можливо для будь-якої людини з нормальним здоров’ям, без відхилень.
Саме тому, Одесити ще в 1997 році були на Україні одними з провідних і були в трійці призерів. В ті роки дуже сильно виглядали Криворіжці та спортсмени з Сєвєродонецька. А Одесити у 1997 році змогли провести перші змагання з акватлону в світі на відкритій акваторії. Подивитися відеорепортаж можна за посиланням
I Открытый Кубок г. Одессы по подводной борьбе в ластах 1997 г.
Минуло майже 25 років. З’явилися нові лідери Акватлону. Безумовно, спортсмени Федерації підводного спорту м. Миколаєва в останні роки багато зробили для технічного забезпечення проведення змагань: підводний відеозапис змагань, витяг підводної відеоінформації на екран для наочності учасникам змагань і глядачам. І не випадково, у Миколаївських акватлоністов зі спортивних показников, перші «Майстри спорту України» та «Кандидати в майстри спорту України».
Для Одеситів 2020 рік був досить результативним. Слідом за Адамом Сомик, який в 2019 році виконав першим норматив «Кандидата у майстри спорту України», в 2020 році високе звання «Кандидат в майстри спорту України» змогли виконати Павло Глушенок та Богдан Васильчук.
На змаганнях з акватлону у м. Одесі в лютому 2020 р велика кількість спортсменів (понад 80%) змогли виконати різні спортивні розряди від 1 спортивного розряду до юнацьких. Проблеми з класифікаційними розрядними книжками сьогодні вже немає. Тому Федерація підводного спорту готова заповнити класифікаційні книжки для всіх спортсменів, які виконали розряди.
Кубок Украины по акватлону и Всеукраинские соревнования по акватлону, 21 февраля 2020 г., 50 мин.
Дорогие друзья! Очень приятно, когда практически твой труд и труд моих спортивных друзей подходит к завершению, и ты видишь результаты напряжённого труда. Подготовка к проведению в г. Одессе традиционных ежегодных соревнований по акватлону продолжалась больше полутора месяцев.
Вначале это были различные варианты согласования Регламента проведения соревнований Кубка Украины по акватлону (подводной борьбе в ластах). Регламент –это официальный документ, который устанавливает все понятия, правила проведения, сроки проведения соревнований.
И именно 21 февраля 2020 г. стал днём проведения в г. Одессе Кубка Украины по акватлону в группе взрослых (старше 21 года) и старших юниоров 18-20 лет. Для юниоров младшего возраста 16-17 лет, юношей старшего возраста 14-15 лет, юношей младшего возраста 12-13 лет и детей 10-11 лет участие в соревнованиях по акватлону предусмотрено во Всеукраинских соревнованиях по акватлону и, которое тоже проведено 21 февраля в г. Одессе. Кроме того, упражнение «акватлон» входило в программу соревнований Школы безопасности по спасательным работам на воде, и это также 21 февраля 2020 г. плюс Чемпионат Одесской области по акватлону. Организаторы соревнований: Федерация подводного спорта и подводной деятельности Одесской области и детская организация юных спасателей «Школа безопасности на воде» не предполагали, что соревнования вызовут такой интерес у участников соревнований. Действительно, в Кубке Украины по акватлону приняли участие 30 спортсменов, во Всеукраинских соревнованиях по акватлону приняли участие 56 спортсменов, в соревнованиях Школы безопасности на воде в упражнении «акватлон» приняло участие 25 человек. Впервые на соревнованиях в г. Одессе на Параде открытия спортсмены с трудом смогли выстроиться вдоль бортика ванны бассейна длиной 50 метров.
И всё-таки, что такое сегодняшний акватлон. Все участники, а их больше 100 спортсменов, были разбиты на 18 возрастных, весовых категорий и по группам женским и мужским. В каждой группе проходили поединки. В ванне бассейна на поверхности воды установлен ринг размером 5 метров на 5 метров. По команде судьи-стартёра с помощью электронного помощника отсчёта времени 30 секундного старта поединка и финиша поединка спортсмены начинают поединки, состоящие из 2-3 раундов. На ногах одного спортсмена находятся ленточки красного цвета и у соперника находятся ленточки жёлтого цвета. Задача спортсменов в течении 30 секунд сорвать ленточку с ноги противника и первым оказаться с этой ленточкой на поверхности воды. За правильностью соблюдения правил борьбы и безопасности соревнований в воде следят арбитры в воде и судьи на поверхности воды. Основная нагрузка на этих соревнованиях выпала на Секретариат и судей — стартёров. Из-за очень большого количества участников соревнований никаких перерывов судейская коллегия не делала и практически сразу после первого старта был взят достаточно высокий темп проведения соревнований, но для такого количества участников нужно время и потому поединки продолжались на протяжении 8 часов.
На соревнованиях выполнил норматив мастера спорта Украины спортсмен из г. Николаева Артём Вагин. Одесситы Павел Глушонок и Богдан Васильчук выполнили впервые нормативы кандидата в мастера спорта Украины, а спортсменка из г. Николаева Вероника Кущ подтвердила норматив кандидата в мастера спорта Украины. Поздравляем!
В 50-ти минутном фильме, предлагаемом Вашему вниманию, показаны: парад участников с очень большим, непривычным для сегодняшнего времени, количестве участников; взвешивание спортсменов на электронных весах; очень малая часть поединков (40 раундов); частично работа судейской коллегии и церемония награждения победителей.
Праздник спорта удался! Появились новые имена и новые команды-призёры. И об этом Вы узнаете в заключительной части фильма.
Пожелаем украинским спортсменам новых спортивных успехов на соревнованиях Кубка мира в Литве в апреле 2020 г.
По просьбе многих, успевших просмотреть этот видеоматериал, добавляю командные результаты с утверждённых Протоколов соревнований. В командный зачёт вошли по 2 наилучших результата спортсменов каждой команды с любой возрастной/весовой группы, а их 18, в которой смогли участвовать спортсмены этой команды.
Командные результаты Кубка Украины по акватлону
1. Одесская область — 133,5 очка;
2. ФПДС Николаевской области — 100,5 очка;
3. В / Ч «Одесса» — 78 очков;
4. Херсонская область — 20 очков;
5. Волынская область — 18 очков;
6. Киевская область — 9,5 очков;
7. Харьковская область — 9 очков;
8. Сумская область — 7 очков.
Командные результаты Всеукраинских соревнований по акватлону
1. Одесская область, 176 очков;
2. ФПДС Николаевской области, 166 очков;
3. Православные скауты Украины (г. Одесса), 152 очка;
4. Одесская специализированная школа № 111 — 68,5 очков;
5. В/Ч «Одесса» — 66 очков;
6. Лицей № 81 г. Одессы — 43 очка;
7. ФПДС г. Киева — 13 очков;
Главный судья, судья Национальной категории
по видам подводного спорта
Евгений Тобак.
Згідно плану національних змагань з акватлону 2021 року змагання починаються в м. Одесі 26 березня Кубком України з акватлону (дорослі і старші юніори) та Відкритим Чемпіонатом Одеської області з акватлону (дорослі, юніори, юнаки, діти).
До участі у змаганнях у особисто-командному заліку допускаються команди спортивних клубів, шкіл ДЮСТШ, шкіл ЗНО міст України, шкіл підводного плавання та дайв-клубів України, команди військових частин Збройних сил України з будь-яких регіонів, команди Обласних та місцевих ДСНС, команди водолазних рятівних служб України, клубів міста Одеси та Одеської області.
У командний залік входять по 2 найкращих результата спортсменів кожної команди з будь-якої вікової / ваговій групи, в якій змогуть брати участь спортсмени цієї команди.
Більш детально дивіться в нижченаведених Регламентах.
З будь-яких питань участі в змаганнях телефонуйте в Оргкомітет змагань Тобаку Євгену по тел. 067-486-9183
Дорогі спортивні друзі та колеги!
У зв’язку з введеням у Одеській області затвердженої «червоної зони» з 23 березня 2021 р. змагання Кубку України з підводного спорту (акватлон) та Відкритого Чемпіонату Одеської області з підводного спорту (акватлон) СКАСОВУЮТЬСЯ з датой проведення 26-27 березня 2021 р. та переносяться на піздніші строки проведення (орієнтовно на кінець квітня травень 2021 р.) після поліпшення епідеміологічної обстановки.
Перенос дати проведення змагань у наказовому порядку доведено до Організатора змагань — Федерації підводного спорту Одеської області Міністерством молоді та спорту України та Управлінням фізичної культури і спорту Одеської обласної державної адміністрації на підставі аркуша Федерації підводного спорту України про скасування змагань.
Для проведення змагань ОргКомітет зробив:
1. Станом на 23 березня 2021 р. розглянути з Представниками заявочні листи у електронному вигляді від 4 команд (32 спортсмена, у основному спортсмени Одеської області) на участь у змаганнях. Окремі спортсмени перерахували членські внески та пайові внески за участь у змаганнях. Для решти спортсменів, які не перерахували внески, строки оплати переносяться на місяц.
1.2 Підготовлена сводна таблиця учасників змагань по 18 групам для проведення жеребкування та складу пар для поєдинків.
2. Закуплені дипломи, 6 кубків для команд-переможниць, обладнання для двох рингів.
3. Перевірено у роботі радіотехнічне управління змаганнями.
4. Проведено 4 суддівських семінара 3, 10, 17, 24 березня 2021 р. дистанційним засобом ZOOM.
Так буває … тижня нам не вистачило для реального проведення змагань.
Я впевнен, що ми після вимушеної перерви проведемо заплановані змагання на високому організаційному і спортивному рівні.
Будь-яку інформацію про проведення змагань Ви отримаєте додатково на електронні адреси.
Здоров’я Вам та Вашим близьким!!!
Організатор змагань Євген ТОБАК